FSC®

Vartotojai renkasi tvarumą

Tvarumas – ne mada, o būtinybė užsitikrinti verslo sėkmę. Sąmoningi vartotojai renkasi tvariai gaminamus medienos ir popieriaus produktus, pažymėtus FSC® (Forest Stewardship Council) ženklu.    

Forests For All Forever Text R Darkgreen Lightgreen Rgb

Ką apie FSC® mano vartotojai?

 • 810 vartotojų tikisi, kad kompanijos užtikrins, jog jų naudojami medienos ir popieriaus produktai gaminami iš medienos, kuri tvariai užauginama atsodinamuose miškuose.
 • 810 vartotojų, kurie atpažįsta FSC® ženklą, linkę rekomenduoti FSC® sertifikuotus produktus kitiems.
 • 710 vartotojų tikisi, kad informacija apie gaminio tvarumą bus patvirtinta nepriklausomos organizacijos.

GlobeScan FSC® Consumer Insights Survey“, 2021, imtis: 12000 vartotojų 15 šalių.

Kodėl būtent FSC®?

FSC® yra labiausiai pasaulyje atpažįstamas ir pasitikėjimą turintis ženklas, žymintis tvarų miškų naudojimą. Pasitikėjimas globalioje rinkoje pelnytas griežtais standartų reikalavimais, jų taikymo Sistema. Todėl FSC® gali sukurti papildomą vertę ir Jūsų verslui bei prekės ženklams.

Kas yra FSC®?

FSC® (Forest Stewardship Council) yra tarptautinė ne pelno siekianti organizacija, skirta atsakingam miškų valdymui ir tvarkymui garantuoti. FSC® standartai įvesti siekiant užtikrinti gamtosaugos atžvilgiu tinkamą, socialiai naudingą ir ekonomiškai gyvybingą pasaulio miškų vadybą. Vadovaujantis šiuo požiūriu, miškai privalo būti tausojami, prižiūrimi, o jų resursai tvarkomi taip, kad jais galėtų džiaugtųsi ir ateities kartos. Griežti standartų reikalavimai, jų taikymo principai FSC® sertifikavimą daro viena patikimiausių, pasitikėjimą ir pripažinimą pelniusia sistema pasaulyje. 

Miškų atkūrimas

Nors medžiai yra kertami, miškas atsodinamas ir laikui bėgant grynasis miškas neprarandamas.

Aplinkos apsauga 

FSC® sertifikatas reikalauja išlaikyti biologinę įvairovę ir saugoti didelės gamtosauginės vertės teritorijas, įskaitant senus miškus.

Vietinių tautų teisių apsauga

FSC® sertifikatas reikalauja, kad bendruomenių ir vietinių gyventojų, šalią kurių kertamas miškas teisės nebūtų pežeidžiamos.

Darbuotojų teisių apsauga

FSC® sertifikatas reikalauja visų FSC® grandinės darbuotojų mokymų, darbo saugos ir tinkamo atlyginimo užtikrinimo.

Koks Flexpro vaidmuo FSC® grandinėje?

FSC® gamybos grandis (Chain of Custody, CoC) – tai produkto kelias nuo miško ar perdirbimo  momento iki vietos, kur jis parduodamas su FSC® žyma ar baigiamas ir parduodamas su FSC® etikete. CoC apima visus įsigijimo, apdorojimo, prekybos ir platinimo etapus, kai  pereinant į kitą tiekimo grandies etapą pasikeičia produkto savininkas. „Flexpro“ įgytas gamybos grandies sertifikatas patvirtina, kad gamyboje naudota FSC® sertifikuota medžiaga  yra aiškiai identifikuota arba atsieta nuo nesertifikuotos ar nekontroliuojamos medžiagos visoje gamybos grandyje.

Flexpro - FSC - Forest Stewardship Council -atsakingos miškininkystės ženklas - FSC_C173775

Miškas

Popieriaus gamykla

Flexpro popieriaus ir kartono produktų gamykla

Prekės ženklas ar pardavėjas

Klientas

Užsisakydami FSC® produktus Jūs:

 1. Konkrečiais veiksmais sėkmingai įgyvendinate įmonės tvarumo strategiją, pasiekiate tikslų, kuriais galite didžiuotis ir komunikuoti vartotojams.
 2. Tai gali tapti Jūsų komunikacijos strategijos dalimi, tenkinant sąmoningų vartotojų lūkesčius. Integruojate į savo prekės ženklo komunikaciją, taip įgydami vartotojų palankumą ir pasitikėjimą.
 3. Valdote rizikas, kurios kyla augant sąmoningai vartotojų kartai, kuri kelia tvarumo klausimus.
 4. Stiprinate vidinę komunikaciją, auginate komandą, kuri vertina darbdavio sprendimus investuoti į tvarumo programas.
 5. Kuriate ir stiprinate atsakingo verslo įvaizdį.

Kaip užsisakyti FSC® sertifikuotus produktus?

 1. Pateikite užklausą nurodydami, kad norite užsakyti popieriaus ar kartono produktus, kurie būtų pagaminti iš FSC® sertifikuotos medžiagos. 
 2. Flexpro įvertins ar produktui pagaminti reikalinga medžiaga yra sandėlyje, ar reikalingas specialaus užsakymas, įvertins terminus, pateiks kainą ir kitas sąlygas.
 3. Flexpro pagamintų produktų sąskaitoje faktūroje nurodys, kad užsakyti produktai yra pagaminti naudojant FSC® sertifikuotą medžiagą. Tai yra svarbiausias dokumentas, įrodantis Jūsų įmonei ir Jūsų partneriams apie FSC® grandinės ir sistemos nepertraukiamumą gaminant produktus.

Kaip produktai ŽENKLINAMI FSC® ženklu?

 • Jūs arba Flexpro paruošia spaudos failo dizainą, kuriame panaudojamas FSC® ženklas su specialiu identifikaciniu kodu.
 • Kiekvienas spaudos failo dizainas suderinamas su FSC® organizacija dėl tinkamo prekės  ženklo nudojimo. Šį derinimą atlieka Flexpro ir tai užtrunka vidutiniškai 3-10 d.d.
 • Produktas pagamintas iš FSC® sertifikuotos medžiagos nebūtinai turi būti paženklintas FSC® ženklu. Ar ženklinti produktą, ar ne, renkatės Jūs. Pagrindinis įrodymas ar produkcija yra pagaminta iš FSC® sertifikuotos medžiagos yra įrašas sąskaitoje faktūroje.

Kokius FSC® sertifikuotus produktus gamina Flexpro?

Flexpro Produktai 08.02 Fonas 39

Smulki ir daugialapė spauda

Flexpro Produktai 08.02 Fonas 37

Plačiaformatė spauda

Gofro Kartono PakuotĖs Flexpr

Gofro kartono pakuotės

Grafinio Kartono PakuotĖs Flexpro

Grafinio kartono pakuotės

Knyginio Kartono PakuotĖs Flexpro

Knyginio kartono pakuotės

Flexpro Produktai 05.13 4

Kartoniniai stendai

Flexpro Produktai Koreguota 2

Kartoninės dekoracijos

Flexpro Produktai 05.13 Redaguota 3

Paletinės dekoracijos

Prekybai Paruoštas Gofro Kartono Stendas Displėjus Flexpro 1

Transportuojami stendai

Flexpro Produktai Koreguota 4

Paletiniai apjuosimai